Dziewczyna 29-latka z Łomży nie płaciła czynszu. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia

i

Autor: KWP Białystok Dziewczyna 29-latka z Łomży nie płaciła czynszu. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia

Dziewczyna 29-latka z Łomży nie płaciła czynszu. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia

2021-06-21 11:04

Zaczęło się niewinnie - 30-latka wynajmująca mieszkanie uporczywie uchylała się od płacenia czynszu. Właściciel lokalu, chcąc wyegzekwować należność, poprosił o pomoc policję. Gdy mundurowi odwiedzili kobietę, na jaw wyszedł bardzo niewygodny fakt, przez który jej chłopak może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Do łomżyńskich policjantów zgłosił się właściciel mieszkania z prośbą o pomoc z kłopotliwym najemcą. Z jego relacji wynikało, że mieszkająca tam młoda kobieta zdewastowała mieszkanie i od kilku miesięcy nie płaci czynszu. Gdy policjanci wspólnie z mężczyzną weszli do mieszkania, wszędzie były rozrzucone przedmioty. Mundurowi zastali też zniszczony zainstalowany w mieszkaniu sprzęt. Właściciel mieszkania wyceniał straty na 6,5 tysiąca złotych.

Zobacz też: Kozioł. Zaginął 30-latek. Mężczyzna prawdopodobnie wszedł do rzeki. Trwają poszukiwania

Łomża. 30-latka nie płaciła czynszu. W mieszkaniu były narkotyki

Mężczyzna, sprawdzając pokoje zwrócił uwagę na torebkę z białą sproszkowaną substancją, o czym natychmiast poinformował policjantów. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli łącznie siedem zawiniątek foliowych z białą substancją o wadze łącznej ponad 680 gramów. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina.

Raport z Sopotu. Kibice entuzjastycznie powitali piłkarzy

W trakcie interwencji do mieszkania przyszło czworo młodych ludzi. Widząc właściciela i policjantów, nie kryli zdziwienia i zdenerwowania. W grupie była 30-latka widniejąca na umowie jako najemca lokalu i jej 29-letni przyjaciel. Jak ustalili policjanci to właśnie do niego należały znalezione w mieszkaniu narkotyki.

30-latka i 29-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Dodatkowo 29-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.