Podlaska muzyka

i

Autor: pixabay

Dzień Podlaskiej Muzyki. To już trzecia odsłona nietypowego święta

2023-02-03 12:29

Dzień podlaskiej Muzyki, to inicjatywa, która narodziła sie w 2021. Lokalni dziennikarze chcieli, aby 3 lutego zwrócić uwagę na lokalnych artystów i ich twórczość.

Jednym z inicjatorów Dnia Podlaskiej Muzyki był Łukasz Stepaniuk, dziennikarz Eski Białystok, który odszedł w czerwcu ubiegłego roku. Wspólnie z prezenterami innych lokalnych rozgłośni postanowili zachęcić placówki kulturalne ale też kluby i mieszkanców do grania czy udostępniania w mediach społecznościowych twórczości podlaskich artystów.

- Chodzi o to, aby wygrzebywać spod powierzchni to złoto, które mamy poukrywane. Jest tego naprawdę sporo - mówi białostocki dziennikarz muzyczny Andrzej Bajguz.

W trakcie Dnia Podlaskiej Muzyki niektóre lokalne stacje radiowe będą prezentować utwory muzyków z naszego regionu. Do akcji włączyły się również niektóre instytucje kultury, festiwale, kluby i sami artyści.

O idei tego dnia opowiadają Andrzej Bajguz i Maciej Snitkowski:

Dzień Podlaskiej Muzyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE