Dwóch syryjskich migrantów znalezionych na terytorium Polski. Przeszli 40 kilometrów

i

Autor: Twitter: MON - zdjęcie ilustracyjne Dwóch syryjskich migrantów znalezionych na terytorium Polski. Przeszli 40 kilometrów

Nielegalni migranci znalezieni w lesie po polskiej stronie granicy. Przeszli 40 kilometrów

2021-11-15 7:47

Fundacja Ocalenie uratowała w niedzielę (14 listopada) późnym wieczorem dwóch syryjskich migrantów, którzy przekroczyli granicę z Białorusią i przebyli około 40 kilometrów w głąb terytorium Polski - poinformował Reuters. Zostali znalezieni w pobliżu wsi Topczykoły niedaleko Bielska Podlaskiego.

Migranci pochodzący z syryjskiego miasta Homs to bracia - 39-letni Kader i 41-letni Loas. Ich nazwiska nie zostały ujawnione. Jak powiedziała agencji Reuters Agata Kołodziej z Fundacji Ocalenie obaj uratowani byli prawie nieprzytomni i zbyt zmęczeni, by mówić. - Znaleźliśmy w lesie dwóch mężczyzn, są naprawdę w złym stanie, nie mogli się z nami porozumieć – stwierdziła Kołodziej.

- Tak naprawdę nie mogliśmy uzyskać od nich żadnych informacji poza ich nazwiskami, więc zdecydowaliśmy się wezwać karetkę - dodała. Niedługo potem na miejsce przybyło pogotowie oraz policja i bracia, którzy spędzili w lesie cztery dni, zostali zabrani do szpitala.

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez rząd w pasie przygranicznym po białoruskiej stronie granicy z Polską przebywa obecnie od 2 do 4 tys. migrantów, regularnie dochodzi do prób siłowego przekroczenia granicy oraz prowokacji ze strony służb białoruskich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE