Dwie słynne Anny. Koncert fabularyzowany na scenie Opery Podlaskiej

i

Autor: pixabay

Dwie słynne Anny. Koncert fabularyzowany na scenie Opery Podlaskiej

2020-01-28 7:58

Niesamowity spektakl muzyczny będziecie mogli zobaczyć na początku kwietnia w Białymstoku. Usłyszycie piosenki Anny German i Anny Jantar w nowych aranżacjach.

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych obie piosenkarki były gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Ich piosenki znali chyba wszyscy. Chociaż od śmierci obu piosenkarek minęło już wiele czasu, ich płyty nadal są chętnie kupowane, a artyści tworzą nowe aranżacje ich piosenek. W Białymstoku zobaczycie koncert fabularyzowany. Reżyserią zajął się słynny kompozytor i dyrygent - Jarosław Barów, któremu na scenie towarzyszyć będzie 15-osobowa orkiestra. Scenografia przeniesie nas do lat siedemdziesiątych, zobaczycie to także w strojach i fryzurach bohaterek. 

O szczegółach mówi Krzysztof Bałtyk POSŁUCHAJ:

W postać Anny German wcieliła się aktorka Teatru Variete Muza - Martyna Michalak, dzięki pomysłowej stylizacji łudząco podobna do artystki. Usłyszymy w jej wykonaniu szereg utworów, będą to m.in: niezapomniane "Tańczące Eurydyki", "Bal u Posejdona", "Wróć do Sorrento", czy "Człowieczy los".

W rolę Anny Jantar wcieli się młoda wokalistka Michalina Olszewska. Na scenie Opery Podlaskiej zaśpiewa najsłynniejsze piosenki Anny Jantar. Usłyszycie m.in: "Tyle słońca w całym mieście", "Staruszek świat", "Tylko mnie poproś do tańca", "Moje największe marzenie", "Jak w taki dzień deszczowy" i "Nie wierz mi, nie ufaj mi".

Wydarzenie 5 kwietnia 2020 o godz. 17:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE