Dwa żubry zginęły po zderzeniu z wojskową ciężarówką. To kolejna tego typu sytuacja na Podlasiu

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Tragedia

Dwa żubry zginęły po zderzeniu z wojskową ciężarówką. To kolejna tego typu sytuacja na Podlasiu

2023-12-04 10:35

Wojskowy ciężarówka potrąciła dwa żubry między Białowieżą a Hajnówką w województwie podlaskim. Zwierzęta niestety nie przeżyły. Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, w listopadzie żubr został śmiertelnie potrącony w Masiewie Starym.

Jak czytamy na rmf24.pl do sytuacji doszło w nowy z niedzieli na poniedziałek w okolicach godziny 3 nad ranem na drodze między Białowieżą i Hajnówką w województwie podlaskim. Wojskowy samochód ciężarowy najechał na dwa żubry. 

Zwierzęta nie przeżyły spotkania z toną żelastwa. To jednak nie koniec przerażających informacji. Według RMF FM pierwsze zwierzę padło na miejscu, drugi żubr natomiast przeżył wypadek, ale trzeba go było dobić. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa. 

Żubr zginął na podlaskiej drodze. Zwierzę potrąciła wojskowa ciężarówka

Kolejny żubr potrącony na Podlasiu

Śmieć dwóch żubrów na drodze między Białowieżą a Hajnówką to nie pierwszy tego typu przypadek. Zaledwie kilka tygodni temu w listopadzie do bliźniaczej sytuacji doszło w Masiewie Starym. Wówczas jednak potrącony został tylko jeden żubr. Zwierzę umarło na miejscu.

Ogromne stado żubrów wstrzymało ruch na jezdni w Puszczy Knyszyńskiej