Dwa dni koncertów i rekordowa widownia na New Pop Festival w Białymstoku

2020-07-14 0:02 Paweł Jakubowski
new pop festiwal
Autor: bialystok.pl

Pierwszy w „pandemicznej Polsce” festiwal muzyczny, który odbył się w Białymstoku przyciągnął rekordową publiczność. Dwudniowe koncerty obejrzało ponad 330 tys. osób. Na żywo, ale na ekranach smartfonów czy laptopów.

Na pełnowymiarowej scenie, która staneła na dziedzińcu Pałacu Branickich zagrali Krzysztof Zalewski, Maria Peszek, duetu Karaś/Rogucki, Karolina Czarnecka, Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Arkadiusz Jakubika (Dr Misio) i zespołu Mgły. Na teren wydarzenia w związku z ograniczeniami nie mogła wejść publiczność, ale całość można było oglądać na żywo w internecie.

New Pop Festival w nowej odsłonie cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo przyciągnął przed ekrany laptopów i smartfonów 338 tys. widzów. To kilkanaście razy więcej niż mógłby pomieścić teren przy pałacu. 

Dzięki innowacyjnym technologiom uczestnicy wydarzenia bez wychodzenia z domu wirtualnie stanęli na scenie, pod sceną, mogli poczuć się jak swoi idole oraz zobaczyć festiwal „od kuchni“.

To był trzecia edycja Białystok New Pop Festival, który promuje polskich artystów z nurtu alternatywnego i popowego. Ze sceny popłynęły najróżniejsze gatunku muzyczne, m.in. pop, rock, electro czy soul zmieszany z jazzem, oraz autorskie utwory. Wszystko w wydaniu i lekkim i bardziej ostrym.

A kto nie zdążył na koncerty, może do 12 sierpnia, oglądać festiwal na newpop.pl. Materiał jest dostępny w wersji HD, a 50% kwoty od każdego biletu zostanie przekazane artystom.

Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.