Długi weekend czerwcowy 2023. Gdzie jechać? W hotelach jest jeszcze sporo wolnych miejsc

i

Autor: pixabay.com pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Wypoczynek

Długi weekend czerwcowy 2023. Gdzie jechać? W hotelach jest jeszcze sporo wolnych miejsc

2023-05-31 12:42

Majówka 2023 bardzo dobrze wypadła pod względem turystycznym, dlatego właściciele hoteli w Polsce liczą na powtórkę w długi weekend czerwcowy. Problem w tym, że w dniach 8-11 czerwca nadal jest bardzo dużo wolnych miejsc do wynajęcia. Gdzie jechać w długi weekend czerwcowy 2023?

Długi weekend w czerwcu 2023 – kiedy?

Długi weekend w czerwcu 2023 można połączyć z Bożym Ciałem. To święto ruchome, które w tym roku przypada w czwartek, 8 czerwca. Jest to dzień wolny od pracy, dlatego jeśli chcemy wydłużyć sobie wolne, należy wziąć urlop w piątek - 9 czerwca. Takie połączenie da aż cztery dni wolnego.

CZYTAJ TAKŻE: Długi weekend w czerwcu 2023 - kiedy jest? Ile trzeba wziąć wolnego?

Długi weekend czerwcowy 2023 – gdzie jechać?

Według najnowszych danych Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego branża ma wielkie powody do zadowolenia po majówce 2023. Po pierwszym długim weekendzie w tym roku zaledwie 10 proc. ankietowanych obiektów przekroczyło w czasie majówki obłożenie 30 proc. Obiektów, które uzyskały frekwencję powyżej 50 proc., było 65 proc. – a więc o 33 pp. więcej niż przed miesiącem, w tym blisko połowa, bo 47 proc. hoteli wypełniło się więcej niż w 70 proc. Najlepiej pod tym kątem wypadły obiekty wypoczynkowe.

CZYTAJ TAKŻE: Długi weekend czerwcowy. Fala upałów nad morzem? Jaka będzie pogoda?

Gdzie jechać na długi weekend czerwcowy 2023? Zdecydowanie warto wybrać hotel wypoczynkowy. Jak czytamy na stronie propertynews.pl. Dla całej grupy hoteli uczestniczących w ankiecie 24 proc. posiada aktualnie obłożenie poniżej 30 proc. Do tego należy dodać grupę 14 proc. obiektów, które nie sprzedają oferty specjalnej w tym okresie. Hoteli wypełnionych więcej niż w 50 proc. jest 36 proc.

Ranking szkół przyjaznych LGBT w Polsce. Jak wypadły bydgoskie placówki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE