Definitywny koniec zimy na Podlasiu? Prognoza dla Białegostoku i regionu jest jednoznacznie pomyślna

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Na Podlasie przyszła już wiosna? Prognoza dla Białegostoku i regionu jest jednoznacznie pomyślna

2023-03-16 15:50

W województwie podlaskim widać już oznaki wiosny. Najnowsze prognozy informują o tym, że temperatura jeszcze w tym tygodniu może osiągnąć nawet 14 stopni. Ociepleniu mają towarzyszyć burze, ale zimy w Białymstoku i na Podlasiu już nie będzie.

Synoptycy przewidują, że średnia temperatura w całej Polsce w okresie od 1 do 22 marca może osiągnąć nawet o 1,2 stopni Celsjusza wyższa od normy wieloletniej. Zdecydowanie najcieplej będzie na południu Polski, gdzie we wtorek 14 marca słupki termometrów mają pokazać nawet 16 stopni. A jaka temperatura będzie w Białymstoku i na Podlasiu?

W województwie podlaskim tego dnia ma być nawet 14 stopni Celsjusza. W Białymstoku będzie słonecznie, a wiatr umiarkowany, okresami dość silny. Na Podlasiu podobnie jak w reszcie Polski lekkie ochłodzenie nastąpi w środę i czwartek. W tych dniach należy się spodziewać temperatury odpowiednio 10 stopni i 8 stopni Celsjusza.

Kiedy wiosna na Podlasiu? Temperatury w Białymstoku i regionie poszybują

Cieplej w Białymstoku i województwie podlaskim zrobi się w piątek 17 marca. Tego dnia w stolicy Podlasia znowu będzie słonecznie, a temperatura osiągnie 12 stopni Celsjusza. Według prognozy długoterminowej portalu dobrapogoda24.pl dla Białegostoku i Podlasia ciepło powinno utrzymać się już do końca marca.

Ociepleniu towarzyszyć mogą przelotne opady oraz burze. Wszystko wskazuje zatem, że to definitywny koniec zimy na Podlasiu. Stolica Podlasia i cały region muszą szykować się na gwałtowne obudzenie przyrody, a mieszkańcy muszą schować zimowe kurtki głęboko w szafach.