Jaga Śląsk

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Debiut 16-letniego bramkarza i zwycięstwo Jagiellonii ze Śląskiem Wrocław

2020-07-16 7:19

Jagiellonia w końcu zwyciężyła na własnym stadionie. Białostoczanie przełamali niemoc trwającą od marca i pokonali Śląsk Wrocław 2:1 po bramkach Tarasa Romańczuka i Jakova Puljića.

Trener Ivajło Petew dokonał w składzie kilku roszad. Postanowił wystawić w bramce Jagi młodego, bo zaledwie 16-letniego Xaviera Dziekońskiego. W defensywie od pierwszych minut zagrali Bodvarsson i Błyszko. Młody golkiper już na początku meczu popisał się ładnymi interwencjami, ratując zespół przed stratą bramki.

W 12 minucie Martin Pospisil dośrodkował piłkę w pole karne gości, a kapitan Jagi Taras Romańczuk skierował futbolówkę do siatki. Jagiellonia prowadziła, ale szukała drugiego trafienia. W dobrej sytuacji został zablokowany Tomas Prikryl.

Śląsk doprowadził do wyrównania 4 minuty przed końcem pierwszej części meczu, po premierowym trafieniu w ekstraklasie Węgra Marka Tamasa

Żółto-czerwoni ponownie wyszli na prowadzenie w 72. minucie, kiedy Pospisil zagrał do Camary, a Hiszpan strzelał na bramkę gości. Odbitą przez brakarza piłkę skierował do siatki Jakov Puljic.

Jagiellonia utrzymała prowadzenie do końca i odniosła tym samy dwusetne zwycięstwo w ekstraklasie. W niedziele zagra na wyjeździe z Lechem Poznań.

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?