Daniel Martyniuk został marynarzem. W sądzie walczy o odzyskanie prawa jazdy ZDJĘCIA

2021-11-23 12:51

Syn gwiazdy disco polo, Daniel Martyniuk odwołuje się od wyroku sądu, który kilka miesięcy temu skazał go za jazdę samochodem mimo zakazu. Walczy o szybsze odzyskanie prawa jazdy.

Daniel Martyniuk w marcu tego roku został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Stracił też na 6 lat prawo jazdy i musiał zapłacić 10 tys. zł grzywny.  Oskarżony składa apelację od wyroku. Chce niższej kary, głownie chodzi skrócenie 6-cio letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- Ta kara jest rażąco surowa. Mój klient już miał wymierzony trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.  Dodatkowe 6 lat, daje łączną karę 9 lat zakazu. To jest bardzo rygorystyczne traktowanie przepisów ustawy. Oskarżony wyraził też skruchę, przyznał się do winy i nie kwestionował żadnego z zarzutów. Teraz podjął nową pracę - mówił w sądzie obrońca, mecenas Andrzej Kowalski

Sam Daniel Martyniuk przed sądem argumentował, że prawo jazdy mogłoby ułatwić mu dalszy rozwój, bo rozpoczął nowe życie i pracuje jako marynarz.

Posłuchaj: Daniel Martyniuk o prawie jazdy

Prokuratura chce utrzymania wyroku w mocy. Sąd wyda orzeczenie w tej sprawie 7 grudnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE