Czy salony fryzjerskie i kosmetyczne są otwarte? Znamy odpowiedź [22.10.2020]

2020-10-22 7:28 natu
Czy będą otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne? [październik 2020]
Autor: pixabay Czy będą otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne? [październik 2020]

Od soboty, 17 października, zaostrzają się zasady w żółtych i czerwonych strefach. Zamknięte będą m.in. siłownie, baseny czy aquaparki. Co z fryzjerami i kosmetyczkami? Czy salony fryzjerskie i kosmetyczne są zamknięte? Odpowiadamy na ESKA Białystok.

Spis treści

  1. Nowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia COVID-19. Co jest zamknięte od 22 października?
  2. Salony fryzjerskie – czy są otwarte? [22.10.2020]
  3. Czy są otwarte salony kosmetyczne?
  4. Salony fryzjerskie i kosmetyczne - nowe zasady bezpieczeństwa
ESKA XD #005

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia COVID-19. Co jest zamknięte od 22 października?

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych, które w życie wejdą od poniedziałku, 19 października.

Zobacz także: Zamknięte szkoły w Polsce. Gdzie będzie nauczanie zdalne? [NOWE ZASADY]

Nowe zasady przewidują zaostrzenie przepisów związanych z izolacją społeczną w strefie żółtej i czerwonej. Krócej pracują lokale gastronomiczne, liczba osób w transporcie publicznym została ograniczona, a całkowicie zamknięte są m.in. baseny, siłownie czy aquaparki.

Spis wszystkich obostrzeń oraz powiatów i miast na nowej liście strefy żółtej i czerwonej poznasz tutaj: Zakaz organizacji wesel i wcześniejsze zamknięcie pubów. Minister ogłasza nowe obostrzenia

Salony fryzjerskie – czy są otwarte? [22.10.2020]

W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa COVID-19 wiele osób zastanawia się, czy czeka nas powtórka z wiosny, gdy zamknięte zostały salony fryzjerskie. Czy są otwarci fryzjerzy? Czy zamkną salony fryzjerskie?

Kiedy otworzą salony fryzjerskie? To termin ważniejszy od zakupów w galerii

Zaostrzone przepisy nie przewidują zamknięcia salonów fryzjerskich. Oznacza to, że będzie do nich można normalnie pójść, oczywiście z zachowaniem obowiązujących zasad – limitu miejsc, zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji.

Czy są otwarte salony kosmetyczne?

Co z salonami kosmetycznymi? Czy są otwarte?

Wiosną 2020 roku sytuacja usługodawców świadczących usługi kosmetyczne była podobna do fryzjerów. Stąd również w przypadku kosmetyczek pojawia się pytanie: Czy od 17 października są otwarte salony kosmetyczne?

Sytuacja branży kosmetycznej jest taka sama, jak fryzjerskiej – nowe zasady nie wspominają nic o zamknięciu lokali świadczących usługi kosmetyczne. Oznacza to, że salony kosmetyczne od 17 października są otwarte, tzn. funkcjonować mają dalej na ustalonych wcześniej zasadach.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne - nowe zasady bezpieczeństwa

Każdy salon fryzjerski lub kosmetyczny powinien obecnie stosować się do specjalnych zasad organizacji pracy ii bezpieczeństwa:

  • przyjmowanie klientów wyłącznie po wcześniejszym umówieniu za pomocą środków zdalnych. Pamiętaj, że poczekalnie są wyłączone z użytku;
  • przy wykonywaniu usługi pracownicy powinni nosić maseczki i rękawiczki;
  • poinformowanie swoich klientów o zakazie używania, a także wyjmowania telefonów komórkowych;
  • sprzątanie i dezynfekcja powierzchni dotykowych na stanowisku, na którym przebywał klient, narzędzi, urządzeń, a także innych powierzchni, których mógł dotykać (klamki, poręcze, włączniki, uchwyty, oparcie krzeseł itp.);
  • zachowanie 1,5 m odległości między stanowiskami pracy.

Dokładne instrukcje dotyczące tego, jak organizować pracę w salonie, dostępne są tutaj: Organizacja salonu fryzjerskiego i organizacja pracy