laboratorium

i

Autor: UMB

Cztery laboratoria wykonują testy na COVID-19 w podlaskim. Wkrótce ma ruszyć piąte

2020-06-02 6:47

Do trzech pracujących laboratoriów dołącza czwarta jednostka. Działa w szpitalu klinicznym w Białymstoku. Wkrótce testy ma wykonywać powstające laboratorium w Suwałkach.

W województwie podlaskim są już cztery laboratoria wykonujące testy na obecność koronawirusa. Do dwóch białostockich placówek działających przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w ubiegłym tygodniu dołączyło laboratorium w Łomży. Teraz testy wykonuje również laboratorium w szpitalu klinicznym.

Laboratorium wykonuje tak zwane szybkie testy genetyczne, które dają wynik w ciągu 45 minut. Badania wykonują trzy urządzenia. Szpital na badania zawarł umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

- Wkrótce testy na COVID-19 ma też robić laboratorium przy szpitalu w Suwałkach, wcześniej musi uzyskać niezbędne certyfikaty - podkreśla wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Suwalskie laboratorium musi uzyskać certyfikat

Do suwalskiego szpital wkrótce mają trafić dwa analizatory, które placówka zakupiła za ponad 300 tys zł. Laboratorium ma ruszyć za niecałe dwa tygodnie.​

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE