Czerwone. Kierowca skody zderzył się z ciągnikiem i volvo. 28-latek nie żyje

2020-10-28 10:24 hz
Czerwone. 28-latek zginął w wypadku
Autor: OSP w Kolnie Czerwone. 28-latek zginął w wypadku

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 63. Kierujący skodą 28-latek najpierw uderzył w ciągnik, a potem w jadące z naprzeciwka volvo. Mężczyzna nie żyje.

Protest samochodowy w Drawsku Pomorskim

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek, 27 października. O godz. 17.35 podlascy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku w miejscowości Czerwone na trasie Kolno – Stawiski. Według wstępnych ustaleń 28-letni kierowca skody uderzył w tył przyczepy ciągniętej przez ciągnik rolniczy. W wyniku uderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka kierowcą volvo.

Jak relacjonują strażacy z OSP w Kolnie, na miejscu wypadku zastali nieprzytomnego, zakleszczonego w pojeździe kierowcę samochodu osobowego. Po zabezpieczeniu pojazdu i odłączeniu akumulatora przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolnili poszkodowanego z pojazdu, a potem udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W trakcie działań sukcesywnie dojeżdżały do pomocy kolejne zastępy z OSP KSRG Zabiele i OSP KSRG Czerwone oraz zastępy z JRG Kolno, a także zespoły ratownictwa medycznego z Pisza oraz Łomży.

Po wypadku 28-letni kierowca skody oraz 54-letni kierowca ciągnika trafili do szpitala. Niestety ten młodszy zmarł w szpitalu.

Badania wykazały, że kierujący ciągnikiem w momencie wypadku był trzeźwy.y

Szczegółowe przyczyny wypadku wyjaśnia policja.