„Chrzest” Maybacha w Mońkach hitem sieci. „Nie, to nie dzieje się naprawdę”

i

Autor: Twitter/Tygodnik Nie „Chrzest” Maybacha w Mońkach hitem sieci. „Nie, to nie dzieje się naprawdę”

Region

„Chrzest” Maybacha w Mońkach hitem sieci. „Nie, to nie dzieje się naprawdę”

2023-03-22 16:07

W internecie krąży nagranie z miejscowości Mońki w województwie podlaskim, na którym widać, jak ksiądz przy akompaniamencie akordeonu i z udziałem grupy wiernych „ochrzcił” luksusowego Mercedesa-Maybacha Klasy S. Wideo wywołało wielkie poruszenie wśród internautów, którzy nie wierzą, że coś takiego w XXI w. mogło mieć miejsce.

Nietypowy chrzest na Podlasiu. Ksiądz w Mońkach poświęcił maybacha

Na opublikowanym w mediach społecznościowych wideo można zobaczyć uroczystość poświęcenia tego mercedesa-maybacha klasy S, wartego około miliona zł (917 300 zł w wersji podstawowej). W ceremonii, oprócz zebranych na miejscu wiernych i księdza odprawiającego modlitwy, udział brał również akordeonista, przygrywający do pieśni kościelnych.

Film zaczyna się od śpiewu pieśni „Com przyrzekł Bogu”, następnie ksiądz rozpoczyna odmawianie liturgicznej formuły. - Dobry Boże, pobłogosław tę rodzinę, wszystkich przyjaciół, którzy się tu gromadzą. Pobłogosław też ten samochód. [...] Niech Pan kieruje waszymi podróżami, abyście żyli w pokoju i doszli do życia wiecznego. Amen – słyszymy w dalszej części nagrania.

Chrzest maybacha na Podlasiu. Nagranie hitem internetu

Nagranie po udostępnieniu go na Twitterze przez „Tygodnik Nie” stał się hitem internetu. Użytkownicy w większości byli zszokowani, że w XXI w. coś takiego jeszcze może mieć miejsce. Poniżej zamieszczamy tylko niektóre z komentarzy.

Śmiać się czy płakać

Nie, to się nie dzieje naprawdę :) XXI wiek. Wieś tańczy i śpiewa plus jeszcze ksiądz, który za dobrą opłatę "co łaska" odwala taki cyrk.

Grubo się bawią

Boszsz, Europa XXI wiek

Czy to się dzieje naprawdę? Czy to kabaret?

Dziennikarzom Polsatu News udało się dotrzeć do księdza z nagrania i parafii. W kancelarii Parafii Rzymskokatolickiej pw. MB Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach nikt nie chciał z mediami rozmawiać, kapłan widoczny na nagraniu przekonywał, że przyjechał poświęcić kapliczkę Matki Bożej, a samochód „ochrzcił” jedynie przy okazji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE