Tu pobiegasz, odpoczniesz, zaparkujesz. Przy Sienkiewicza powstaną bulwary [ZDJĘCIA]

2020-01-17 12:12 Maciej Łozowski

Otoczone zielenią ścieżki dla pieszych i rowerzystów, parkingi, plac zabaw, skate park, a nawet tężnia. Takie atrakcje i udogodnienia czekać będą na mieszkańców i turystów na nowych bulwarach.

Gmina zaplanowała rewitalizację bulwarów przy ul. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Przestrzeń zyska nowe oblicze już w 2020 roku. Opuszczony teren naprzeciwko siedziby ZECWiK przekształci się w promenadę oferującą cały szereg atrakcji rekreacyjnych. Pojawią się tam otoczone zielenią ścieżki dla pieszych i rowerzystów, parkingi, plac zabaw czy skatepark, a nawet tężnia.

Inwestycja to część zadania "Budowa bulwarów choroszczańskich". Jest jedną z 14, którym zarząd województwa przyznał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. 

Obszar przy ul. Sienkiewicza zostanie uporządkowany i wyposażony w nową nawierzchnię. Powstaną na nim m.in. chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe oraz parkingi. Szczególnie z myślą o młodzieży zaplanowano montaż urządzeń rekreacyjno-sportowych: placu zabaw, skateparku z bank rampami oraz bank wallami, funboxa z poręczą 3/1, 2-poziomowego grindboxa i quarter pipe.

To jednak nie koniecatrakcji, które będą czekały tutaj na mieszkańców i odwiedzających miasto.

 Choroszcz. Nowe bulwary Sienkiewicza. Będzie nawet tężnia


W ramach inwestycji na bulwarach przy ul. Sienkiewicza w Choroszczy powstanie tężnia solankowa. Skorzystają z niej całe rodziny, mogąc zatrzymać się podczas codziennych spacerów i pooddychać, pełnym zdrowotnych właściwości powietrzem. 

Robert i Anna Lewandowscy na balu koło Białegostoku?

To kolejna historyczna inwestycja w gminie Choroszcz – cieszy się burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. – Wierzę, że przyciągną przedstawicieli wielu pokoleń.

Bulwary zyskają zielone nasadzenia, nowe oświetlenie oraz konieczną infrastrukturę podziemną: instalację kanalizacji deszczowej i wodociągowej.

Koszt całkowity inwestycji wyniesie blisko 2,2 mln zł, w tym 1,5 mln zł z funduszy unijnych. 

12 słów, które zrozumieją tylko rodowici białostoczanie. Znasz je wszystkie?