W mieście powstanie całodobowa stacja ładowania pojazdów [ZDJĘCIA]

2020-03-31 14:37

Tego chcieli mieszkańcy. W ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Skorzystamy z niej przez cały tydzień, całą dobę.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Białymstoku

Budowa stacji przy hali wielofunkcyjnej Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku to inwestycja, której chcieli mieszkańcy. Miasto zrealizuje ją w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2020. Projekt „Innowacyjny i ekologiczny Białystok – stacja ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Zespole Szkół Mechanicznych CKP Nr 2” zakłada montaż stacji dla zmotoryzowanych mieszkańców Białegostoku. Ma również promować ekologiczne rozwiązania w motoryzacji oraz służyć uczniom realizującym zajęcia praktyczne w Zespole Szkół Mechanicznych.

Kiedy dokładnie inwestycja ma być gotowa? Na razie nie wiadomo. Miasto szuka wykonawcy, który wykona dokumentację projektową oraz dostarczy, zamontuje i uruchomi stację w sąsiedztwie hali wielofunkcyjnej z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów przy ul. W. Broniewskiego 14.

ESKA Top 5 - odc. 114

Wolnostojąca stacja z dwoma punktami ładowania spełniać musi wymogi ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz rozporządzenia ministra energii z czerwca 2019 r. w sprawie wymagań technicznych dla stacji i punktów ładowania stanowiących element infrastruktury ładowania drogowego transportu publicznego.

Inwestycja ma być gotowa w ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania umowy. Zainteresowani realizacją projektu wykonawcy powinni przesłać ofertę pocztą elektroniczną na adres din@um.bialystok.pl do 6 kwietnia 2020 r. do godz. 12.00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE