ABW

i

Autor: ABW ABW

Były wiceszef CBŚP z zarzutami przekroczenia uprawnień? ABW zatrzymała trzy osoby

2023-03-20 17:42

Zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych postawiła Prokuratura Regionalna w Białymstoku trzem osobom zatrzymanym na wniosek ABW; wobec podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Według nieoficjalnych informacji mediów, wśród osób z zarzutami, które miałyby dotyczyć bezprawnych działań z 2016 roku, jest były wiceszef CBŚP.

Kilka dni temu o zatrzymaniu byłego wiceszefa CBŚP Rafała D. poinformowało Radio Zet. Według informacji tej stacji, miał on usłyszeć zarzuty związane z przestępstwami urzędniczymi z 2016 roku. Razem z tą osobą zatrzymano też dwóch b. funkcjonariuszy policji. Jak podawało Radio Zet, b. wiceszef CBŚP nadzorował m.in. śledztwo w sprawie tzw. afery taśmowej z 2014 roku.

Tłumacząc to dobrem śledztwa i tajemnicą postępowania przygotowawczego, Prokuratura Regionalna w Białymstoku nie podaje szczegółów sprawy, w tym treści ogłoszonych zarzutów; również tego czy podejrzani przyznali się i czy składali wyjaśnienia.

Zastępca prokuratora regionalnego w Białymstoku Paweł Sawoń poinformował w poniedziałek jedynie o tym, że w śledztwie tej prokuratury - na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - zatrzymano 16 marca trzy osoby, którym przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień służbowych.

"Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze, w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu kontaktowania się z współpodejrzanymi" - dodał. 

CAŁA PRAWDA O POLSKIEJ POLICJI Gość: M.Karczyński, były rzecznik ABW l Raport Złotorowicza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE