Była przekonana, że rozmawia z policjantem. Straciła ponad 40 tys. złotych

i

Autor: pixabay.com Była przekonana, że rozmawia z policjantem. Straciła ponad 40 tys. złotych

Była przekonana, że rozmawia z policjantem. Straciła ponad 40 tys. złotych

2022-01-19 15:02

67-letnia mieszkanka gminy Supraśl była przekonana, że rozmawia z policjantem. Pod pozorem zabezpieczenia środków finansowych przed atakiem hakerskim przelała kwotę pieniędzy na wskazane przez niego konto. W efekcie straciła ponad 40 tys. złotych.

We wtorek (18 stycznia) tuż przed południem do 67-letniej mieszkanki gminy Supraśl zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował on kobietę, że pieniądze zgromadzone przez nią na koncie bankowym są zagrożone z powodu ataku hakerskiego.

Czytaj także: Rolnicy. Podlasie. Emilka Korolczuk sprzedaje króliki [FOTO, WIDEO]

Oszust zaproponował seniorce, aby podała mu swój login i hasło do konta. Ten natomiast miał sam przelać pieniądze na bezpieczne konto. Niestety 67-latka uwierzyła podającemu się za policjanta, udzieliła dostępu i w ten sposób straciła ponad 40 tys. złotych.

Podlaska policja przestrzega, żeby nigdy w sytuacjach, kiedy dzwoni osoba podająca się za funkcjonariusza proszącego lub żądającego przekazania pieniędzy, nie spełniać takich poleceń, nie zaciągać pożyczek czy kredytów. Podobnie nie należy przekazywać danych osobowych, loginów i haseł. Najlepiej jak najszybciej się rozłączyć i powiadomić służby o dziwnym połączeniu.

Szokujące sceny w Bolesławcu! Ukrainiec zaatakował ratowniczkę medyczną i uderzył ją w twarz

Źródło: Materiały prasowe podlaskiej policji

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE