Burze z ulewami w Podlaskiem. Połamane drzewa, brak prądu, zalane sklepy w galerii handlowej [ZDJĘCIA]

2021-07-16 7:49

Przez województwo podlaskie przeszły gwałtowne burze z ulewnym deszczem. W czwartek (15 lipca) strażacy odebrali kilkaset zgłoszeń dotyczących przede wszystkim połamanych drzew i konarów na drogach, ale też zerwanych dachów, czy zalanych piwnic. Tysiące osób pozostało bez prądu.

W czwartek po południu i wczesnym wieczorem przez Podlaskie przechodziły burze. Jak informowali synoptycy w ostrzeżeniach, były to burze z gradem i ulewnym deszczem. Opady wyniosły od 20 do 45 mm, a lokalnie mogły wzrosnąć nawet do 60 mm.

Strażacy otrzymali ponad 200 zgłoszeń. Interwencje dotyczyły przede wszystkim powalonych drzew i konarów na drogach, które uniemożliwiały przejazd. W Wysokiem Mazowieckiem i okolicach strażacy wyjeżdżali przede wszystkim do zalanych piwnic. Strażacy otrzymali też kilka zgłoszeń o zerwanych dachach.

W Knyszynie strażacy zostali zadysponowani do auta, które utknęło na zalanej drodze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód został wyciągnięty przez osoby postronne. W Kolnie natomiast doszło do zalania parkingu oraz sklepów w Galerii Handlowej Dworzec Kolno. Niebezpiecznie było też w Suwałkach, Grajewie oraz Sokółce.

Raport z anteny 15.07, godz.10

Jak poinformowała PAP Agnieszka Bajerska z białostockiego oddziału PGE Dystrybucja, awarie masowe dotyczyły Regionu Energetycznego Białystok Teren, głównie powiatów sokólskiego i białostockiego. Prądu nie miało 6,5 tys. odbiorców. Głównie na terenach wiejskich.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE