Imaz

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Bramka Jesusa Imaza i remis Jagiellonii na inaugurację sezonu

2021-07-25 1:09

Jagiellonia Białystok nowy sezon PKO Ekstraklasy rozpoczęła od remisu na własnym stadionie z 1:1 z Lechią Gdańsk. Gola dla białostoczan zdobył Jesus Imaz.

W podstawowej "jedenastce" Jagiellonii pojawiło się dwóch nowych zawodników Israel Puerto i Michał Pazdan. W pierwszej połowie bramkarze Alomerovic i Dziekoński popisali się dobrymi interwencjami ratując drużyny przed utratą gola.

Bramki padły w drugiej połowie. 7 minut po zmianie stron Lechia wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie Josepha Ceesay na bramkę zamienił Łukasz Zwoliński.

Jaga odpowiedziała błyskawicznie. Fedor Cernych zagrał piłkę do Imaza, który precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał golkipera gości.

W doliczonym czasie gry zwycięstwo Jagiellonii mógł dać pozyskany w letnim okienku transferowym Andrzej Trubeha, ale jego strzał głową obronił w popisowy sposób Alomerović.

Przesłuchanie Jakuba Banasia i jego żony Agnieszki w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku