BOMBA przy przedszkolu! Ewakuacja pobliskiej szkoły i mieszkańców [ZDJĘCIA]

2020-12-30 12:56

Przy ulicy Polnej w Wasilkowie, podczas prac ziemnych, wykopano niewybuch. W związku z niebezpiecznym znaleziskiem podjęto decyzję o ewakuacji dzieci z przedszkola, pobliskiej szkoły oraz mieszkańców okolicy.

Niewybuch odkryto w środę, 30 grudnia, przy przedszkolu przy ul. Polnej w Wasilkowie. Na miejsce od razu wysłano policję, która zabezpieczyła teren. Niewybuch podniosą saperzy.

ZOBACZ TEŻ: Samochód stanął w płomieniach na ul. Sopoćki. Policjantka ruszyła na pomoc

- W tej chwili trwa ewakuacja mieszkańców z Łąkowej i szkoły, gdzie trafiły wcześniej ewakuowana dzieci z przedszkola - poinformował nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji. - Po ewakuacji wszystkich osób podniesiony zostanie niewybuch. Jest to ok. 100 kg niewybuch.

Na czas podnoszenia niebezpiecznego znaleziska zamknięte zostały ulice: Polna i Łąkowa w Wasilkowie. Niewybuch znaleziony został podczas prac ziemnych przy przedszkolu.

Aktualizacja, godz. 12.46: Jak poinformował nadkom. Tomasz Krupa, saperzy zabrali niewybuch. Ewakuowano około 70 osób.

Bomba ekologiczna pod Piłą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE