Ten przemyt przejdzie do historii! Miał być pellet - była kontrabanda [ZDJĘCIA]

2020-05-05 8:49 hz

To jeden z największych przemytów w historii. Białorusin miał przewozić tirem pellet do palenia. Podczas kontroli okazało się jednak, że wiezie kontrabandę, której szacunkowa wartość przekraczała... 12 mln zł! Co ukrył w naczepie? Szczegóły na bialystok.eska.pl.

Bobrowniki: Ogromny przemyt na granicy. Co przewoził Białorusin?

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach skontrolowali białoruskiego tira, który zgodnie z dokumentami miał być załadowany pelletem do palenia. W trakcie szczegółowego sprawdzania ciężarówki kierowanej przez 51-letniego obywatela Białorusi okazało się, że w naczepie znajduje się kontrabanda.

Kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? Termin ważniejszy od zakupów w galerii

Rozładunek oraz dokładne przeliczenie tego, co znajdowało się w kartonach i workach na pellet, zajęło pogranicznikom i celnikom kilkanaście godzin. W naczepie znajdowało się ponad 875 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 20 milionów złotych.

2xGorąca 20 Radia ESKA (04.05.20)
Posłuchaj, jakie są najlepsze pomysły na spalenie 100, 300, 500 i 1000 kcal w domu. To materiał z cyklu, dobrze posłuchać. Podcasty z poradami.

- Wobec białoruskiego kierowcy ciężarówki wszczęte zostało śledztwo, które nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Białymstoku - mówi Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy POSG. - Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za tak duży przemyt grozi mu kara pobawienia wolności nawet do 10 lat. Jest to jedna z największych kontraband papierosowych, którą wykryto na podlaskiej granicy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE