Biker

i

Autor: Marcin Jakowiak/ UM w Białymstoku

BiKeR w Białymstoku udaje się na zimowy urlop. Miejskie rowery kończą tegoroczny sezon

2022-12-01 9:31

Z rowerów miejskich w Białymstoku można było po raz ostatni w tym roku skorzystać 30 listopada. BiKeR Białystok działał przez ostatnie siedem miesięcy i spotkał się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców stolicy Podlasia. Ile rowerów wypożyczono? Kiedy rowery miejskie powrócą?

Koniec sezonu BIKER Białystok

To był już dziewiąty sezon BiKeR Białystok, w którym do dyspozycji mieszkańców było 58 stacji, a także 574 rowerów oraz 10 jednośladów typu tandem i 20 rowerów dziecięcych.

Rower miejski w Białymstoku - statystyki

W tym roku użytkownicy sieci BiKeR Białystok wynajmowali jednoślady przez prawie 99 tysięcy godzin – to ponad 11 lat ciągłego wynajmu jednego roweru - podsumowuje Urząd Miasta w Białymstoku.

Najczęściej odwiedzaną stacją była Piłsudskiego/Sienkiewicza, skąd wypożyczano rowery ponad 20 tysięcy razy. Najczęściej rowery brano w czerwcu, a rekordowym dniem był 5 czerwca (niedziela), kiedy rowery miejskie BiKeR były wynajmowane ponad 3 tysiące razy. Wypożyczalnia przez ostanie 7 miesięcy odnotowała ponad 342 tysiące wypożyczeń.

Teraz miasta wyłoni nowego wykonawcę, który będzie obsługiwał wypożyczalnie przez trzy kolejne lata. BiKeR Białystok wróci na ulice miasta wiosną 2023 r.

Polska cierpiała. Szczęsny bohaterem. Komentarz po meczu Polska - Argentyna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE