Białystok. Zastępca prezydenta zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych. Zapłacił 800 zł

2022-05-24 16:36
Białystok. Zastępca prezydenta zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych. Zapłacił 800 zł
Autor: Łukasz Stepaniuk Białystok. Zastępca prezydenta zaparkował na miejscu dla niepełnosprawnych. Zapłacił 800 zł

Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku, zaparkował swoje auto na miejscu dla niepełnosprawnych. Na swoich kontach w serwisach społecznościowych przyznał się do błędu i poinformował o zapłaceniu mandatu w wysokości 800 zł.

Do zdarzenia doszło w południe w poniedziałek (23 maja) w rejonie Zielonej Kamienicy przy ul. Św. Rocha w Białymstoku. Rafał Rudnicki zaparkował swoje auto na miejscu dla niepełnosprawnych, wykupił bilet parkingowy, wsiadł do innego pojazdu i odjechał.

Następnego dnia zastępca prezydenta Białegostoku na swoim profilu na Facebooku oraz Twitterze napisał o swoim przewinieniu, przeprosił i mandat w wysokości 800 zł opłacił. Nieco więcej światła na całą sprawę rzucił „Kurier Poranny”, który wcześniej zadzwonił do Rudnickiego, bo o jego zachowaniu zawiadomił redakcję czytelnik. Zastępca prezydenta w rozmowie z dziennikarzem poinformował, że wystąpi do Straży Miejskiej o karę, a publikacja na social mediach jest tego dowodem.

Internauci pod obydwoma postami zastępcy prezydenta Białegostoku głównie chwalili jego obywatelską postawę, ale nie wszystkim takie załatwienie sprawy się spodobało.

- Zajebisty przykład daje Pan innym. "Przepraszam" i po sprawie. "Zapłaciłem" i po sprawie. A osoba niepełnosprawna musi jeździć i szukać innego wolnego miejsca, znacznie oddalonego. Brak słów – napisała internautka.

- Nie ma się czym chwalić. Żenada – napisał użytkownik Twittera.

Wywiad z Cezarym Kuleszą

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE