Białystok. Uniwersytecki Szpital Kliniczny zbiera pieniądze na sprzęt dla kardiochirurgów we Lwowie

2022-03-03 13:27
Białystok. Uniwersytecki Szpital Kliniczny zbiera pieniądze na sprzęt dla kardiochirurgów we Lwowie
Autor: uskwb.pl Białystok. Uniwersytecki Szpital Kliniczny zbiera pieniądze na sprzęt dla kardiochirurgów we Lwowie

Zbiórkę środków na pomoc dla Kliniki Kardiochirurgii we Lwowie rozpoczął Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku. Jak podaje szpital, lwowska klinika, to jedyna placówka kardiochirurgiczna działająca obecnie na Ukrainie.

- Zbiórka koordynowana jest przez Stowarzyszenie Klub Kardiochirurgów Polskich, która skupia kardiochirurgów z 38 ośrodków w Polsce, ale także członków honorowych zza granicy m.in. z Lwowa - poinformowała rzeczniczka białostockiego szpitala USK Katarzyna Malinowska-Olczyk.

"Klinika kardiochirurgii we Lwowie, to obecnie jedyna działająca klinika kardiochirurgiczna na Ukrainie. Szpital we Lwowie stał się też teraz drugim najważniejszym szpitalem wojskowym, do którego będą trafiać ranni. Tam są świetni lekarze, którzy umieją operować, ale bolączką, nawet przed wojną był brak specjalistycznego sprzętu" - powiedział kierownik Kliniki Kardiochirurgii USK prof. Tomasz Hirnle.

Hirnle mówił, że lwowski szpital potrzebuje bardzo specjalistycznych materiałów i urządzeń, które są niezbędne na bloku operacyjnym. Dodał, że USK ma szczegółową listę potrzebnych rzeczy Wymienił, że są tam potrzebne różne materiały i urządzenia: "od tych wykorzystywanych przez anestezjologów jak np. rur do intubacji, defibrylatorów, ale też sprzętu dla chirurgów i kardiochirurgów".

Białostocki szpital zbiera środki, by za zebrane pieniądze kupić konkretne rzeczy. Pieniądze można wpłacać na konto podane na stronie szpitala.

Sprzęt zakupiony przez USK, jak też z innych polskich ośrodków - jak podaje szpital - trafi do szpitala klinicznego w Rzeszowie, a stamtąd zostanie przetransportowany do Lwowa.

Skandaliczne zachowanie warszawskiej policjantki. Zerwała ukraińskie symbole narodowe

QUIZ. W tytule brakuje jednego wyrazu! 9/15 to plan minimum

Pytanie 1 z 15
Dwunastu gniewnych...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE