Białystok: Ruch pociągów na trasie do Warszawy wstrzymany! Doszło do uszkodzenia torów!

2021-07-30 9:29
Autobus
Autor: marsjo/CC0/pixabay.com

W piątek obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa na trasach pociągów z Białegostoku do Warszawy, Ełku i Bielska Podlaskiego - poinformowało PKP PLK. Ma to związek z nocnym uszkodzeniem rozjazdu przez lokomotywy. Ruch pociągów ma być przywracany po południu.

Jak informuje w piątkowym komunikacie PKP PLK do awarii doszło na stacji Białystok w nocy, podczas przejazdu pociągu towarowego prowadzonego przez dwie lokomotywy. Wtedy uszkodzony został rozjazd odpowiadający za ruch pociągów na trasach z Białegostoku do Warszawy, Ełku i Bielska Podlaskiego.

"Przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową. Pasażerowie są informowani o zmianach w kursowaniu pociągów. Stopniowe przywracanie ruchu przewidywane jest w godzinach popołudniowych wraz z postępem prac. Zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami w celu zapewnienia podróży przez stację Białystok" - poinformował w komunikacie Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Na miejscu trwają prace. W nocy usunięto jedną lokomotywę, w piątek ma być usunięta druga i naprawiony rozjazd.

Gwałtowna burza pod Sycowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE