Białystok. Próbował sprzedać ekspres za 2500 zł, stracił ponad sześć razy więcej

2022-04-20 15:41
Białystok. Próbował sprzedać ekspres za 2500 zł, stracił ponad sześć razy więcej
Autor: pixabay.com Białystok. Próbował sprzedać ekspres za 2500 zł, stracił ponad sześć razy więcej

Oszuści zaatakowali mieszkańca Białegostoku, który chciał sprzedać w internecie ekspres do kawy. W efekcie 41-latek stracił ponad sześć razy więcej pieniędzy.

We wtorek (20 kwietnia) do komendy miejskiej w Białymstoku zgłosił się 41-latek. Mężczyzna poinformował policjantów, że na portalu ogłoszeniowym wystawił ofertę o sprzedaży ekspresu do kawy. Chwilę później, za pośrednictwem komunikatora odezwała się do niego osoba zainteresowana kupnem.

Czytaj także: Targi Książki w Białymstoku. DATA, MIEJSCE. Co będzie można znaleźć?

- Oszust przesłał mu także link do firmy kurierskiej, za pomocą której miał potwierdzić odbiór pieniędzy i jednocześnie firma ta miała zająć się transportem paczki. 41-latek wszedł w podany link, który przekierował go na stronę banku. Zarejestrował się na niej podając login i hasło do swojego konta – czytamy w komunikacie prasowym KMP Białystok.

Po chwili mężczyzna otrzymał z banku informację o zmianie urządzenia autoryzacyjnego potrzebnego do logowania. Po chwili dostał wiadomość o tym, że z jego konta zniknęły pieniądze.

41-letni białostoczanin stracił ponad 16 000 zł.

Źródło: Materiały prasowe KMP Białystok

System ostrzegawczy Safepass może pojawić się w Siedlcach

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE