Białystok. Nietrzeźwi rodzice przewozili miesięczne dziecko. Kierowca miał ponad 2,5 promila!

i

Autor: KMP Białystok Białystok. Nietrzeźwi rodzice przewozili miesięczne dziecko. Kierowca miał ponad 2,5 promila!

Białystok. Nietrzeźwi rodzice przewozili miesięczne dziecko. Kierowca miał ponad 2,5 promila!

2021-12-14 14:47

Policja zatrzymała 27-letniego białostoczanina, który kierował samochodem, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mało tego.... w aucie, oprócz niego, znajdowało się miesięczne dziecko i jego nietrzeźwa matka. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13 grudnia) wieczorem na osiedlu Starosielce w Białymstoku. Wówczas policja otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. — Zgłoszenie pochodziło od pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który tego dnia chciał odwiedzić rodzinę. Ponieważ drzwi do mieszkania były zamknięte, kobieta postanowiła zaczekać. Chwilę później zauważyła podjeżdżające audi, z którego wysiadło dwoje zataczających się rodziców wraz z miesięcznym dzieckiem — poinformował zespół prasowy białostockiej policji.

Okazało się, że 27-letni kierowca miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Z kolei 34-letnia matka dziecka miała ponad 3 promile. W tej sytuacji dziecko trafiło pod opiekę pracowników placówki opiekuńczo-wychowawczej, natomiast rodzice prosto do izby wytrzeźwień.

Mundurowi ustalają zakres odpowiedzialności rodziców w zakresie sprawowania opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości. Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości ojcu dziecka grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Super Raport 14.12 (Goście: Jan Grabiec - PO oraz Jan Strzeżek - Porozumienie) Sedno Sprawy: Anna Maria Siarkowska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE