Białowieża. Dwie osoby utknęły na bagnach. Irkakijka była wycieńczona

i

Autor: Twitter: Straż Graniczna Białowieża. Dwie osoby utknęły na bagnach. Irkakijka była wycieńczona

Białowieża. Dwie osoby utknęły na bagnach. Irakijka była wycieńczona [WIDEO]

2021-10-28 13:51

W nocy z 27 na 28 października, na odcinku granicy polsko-białoruskiej, patrol żołnierzy usłyszał wołanie z terenów bagiennych przy rozlewisku rzeki Narewka. Wycieńczone małżeństwo obywateli Iraku potrzebowało pilnej pomocy. Wspólna akcja ratownicza zakończyła się sukcesem.

Do zdarzenia doszło minionej nocy na odcinku granicy ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży. Wspólny patrol funkcjonariuszy straży granicznej i żołnierzy usłyszał wołanie, które dobiegało z terenów bagiennych, przy rozlewisku rzeki Narewka.

— Zaangażowano dodatkowe patrole funkcjonariuszy SG oraz żołnierzy Wojska Polskiego, w tym operatorów drona z Wojsk Obrony Terytorialnej. Udało się namierzyć miejsce, z którego dobiegały nawoływania. Na bagnach odnaleziono małżeństwo obywateli Iraku, w wieku 25 i 37 lat. Kobieta była wycieńczona i nie mogła poruszać się samodzielnie — poinformowała straż graniczna.

Na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Białowieży. Kobieta została przewieziona do szpitala, natomiast mężczyzna przebywa obecnie w placówce straży granicznej w Białowieży.

Jurowce. Pędził 138 km/h mając 1,5 promila alkoholu w organizmie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE