Białostockie murale niszczą system. Niesamowite skarby przestrzeni miejskiej [ZDJĘCIA]

2020-01-31 15:44

W 2016 roku białostockie murale zostały wybrane najładniejszymi w Polsce. Chcesz się przekonać dlaczego? Zapraszamy na przegląd prawdziwych cudeniek, które nadają koloru miejskiej infrastrukturze.

Jedni je kochają, inni nienawidzą. Murale w ostatnich latach weszły na stałe do miejskiej rzeczywistości, ubarwiając zurbanizowaną przestrzeń. Niektóre, oprócz funkcji artystycznej, pełnią rolę ważnych komunikatów społecznych czy kulturowych. Są także promocją miasta, a także wydarzeń odbywających się na jego terenie.

Zrzucają się na... odbudowę bimbrowni w lesie. Nietypowa zbiórka na pomagam.pl

Murale w Białymstoku. Niesamowite prace w przestrzeni miejskiej

Białystok od dłuższego czasu stoi muralami. Na tyle pięknymi, że w 2016 roku zostały uznane najładniejszymi w Polsce. Plebiscyt, który o tym zadecydował, zorganizował Portal Komunalny. Stolica województwa podlaskiego wygrała z m.in. Łodzią, Gorzowem Wielkopolskim i Gdynią. Chcesz się przekonać, dlaczego?

Białostockie murale. Prawdopodobnie najpiękniejsze w Polsce?

Przejdź do naszej galerii na eska.pl. Znajdziesz tam fotografie białostockich murali w różnych częściach miasta. Większość z nich jest naprawdę niesamowita.

Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony Urzędu Miejskiego w Białymstoku - Wschodzący Białystok. Część z nich do publikacji przesłali białostoczanie.

Słowo "mural" pochodzi z języka hiszpańskiego. W skrócie oznacza dzieło dekoracyjnego malarstwa ściennego, najczęściej monumentalne. Murale jako malarstwo ścienne pochodzi jeszcze z okresu prehistorii, były szczególnie rozpowszechnione w starożytnym Rzymie na ulicach miast

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE