Białorusini okradali ciężarówki w Podlaskiem. Złodzieje przecinali plandeki tirów

Białorusini okradali ciężarówki w Podlaskiem
Autor: KPP Sokółka Białorusini okradali ciężarówki w Podlaskiem

Policjanci zatrzymali trzech obywateli Białorusi podejrzanych o włamania i kradzieże. Złodzieje rozcinali plandeki w naczepach tirów, a następnie zabierali z nich wartościowe przedmioty. Ich łupem padły między innymi ubrania, kosmetyki, suplementy diety, alkohol oraz rzeźby. Policjanci odzyskali skradziony towar o wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Podlascy policjanci zatrzymali trzech obywateli Białorusi podejrzanych o włamania i kradzieże. Jeden z nich wpadł na gorącym uczynku. Nocą z 16 na 17 kwietnia na terenie gminy Korycin 59-latek jechał volkswagenem, w którym znaleziono przedmioty mogące służyć do włamania. Jak ustalili wcześniej sokólscy śledczy, to właśnie tym pojazdem poruszali się podejrzani o szereg włamań do naczep tirów.

Kolejnych dwóch podejrzanych o udział w przestępczym procederze zatrzymali policjanci z Komendy Miejskiej w Białymstoku. Doszło do tego zaledwie kilka godzin później w jednym z białostockich mieszkań. Okazali się nimi również obywatele Białorusi w wieku 41 i 47 lat.

Raport z anteny 20.04, godz.10

Do przestępstw dochodziło w pierwszej połowie kwietnia w województwie podlaskim. Złodzieje, wykorzystując sen kierowców albo ich nieobecność, przecinali plandeki naczep pojazdów ciężarowych, a następnie zabierali z nich wartościowe przedmioty. Łupem złodziei padły między innymi ubrania, kosmetyki, suplementy diety, alkohol oraz rzeźby. Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych mężczyzn, policjanci odzyskali skradzione przedmioty o wartości ponad 50 tysięcy złotych.

Obywatele Białorusi usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży, usiłowania kradzieży oraz niszczenia mienia. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.