Bezpłatne parkowanie dla seniorów w Białymstoku? Władze miasta nie są przekonane do projektu radnych PiS

i

Autor: Łukasz Stepaniuk Na zdjęciu strefa płatnego parkowania przy ul. Białówny w Białymstoku

Bezpłatne parkowanie dla seniorów w Białymstoku? Władze miasta nie są przekonane do projektu radnego PiS

2023-02-02 17:35

Radny PiS Henryk Dębowski zaproponował, aby seniorzy mogli w Białymstoku przez 90 minut parkować za darmo samochody w strefie płatnego parkowania. Władze miasta nie są jednak przekonani do tego pomysłu.

Strefa bezpłatnego parkowania dla seniorów w Białymstoku?

Z pomysłem bezpłatnego parkowania dla seniorów w Białymstoku wyszedł Henryk Dębowski, radny miejski z Prawa i Sprawiedliwości. Wychodząc naprzeciw prośbom białostockich emerytów wystosował do prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego interpelację w sprawie umożliwienia bezpłatnego parkowania dla seniorów powyżej 65. roku życia. Przekonywał, że takie strefy w niektórych miejscowościach w Polsce już istnieją, a ich utworzenie nie będzie odczuwalne dla budżetu.

Władze Białegostoku nie są przekonane

Pomysł bezpłatnego parkowania dla seniorów w Białymstoku raczej upadnie. Wszystko przez władze miasta, które nie są przekonane do pomysłu radnego Dębowskiego. W odpowiedzi na jego interpelację sekretarz Krzysztof Karpieszuk napisał, że propozycja „nie znajduje uzasadnienia”. Ustawowym celem poboru opłat za parkowanie w centrum miasta jest zwiększenie rotacji samochodów na drogach publicznych.

Białystok. Grudniowy atak zimy. Mnóstwo śniegu na ulicach

Źródło: bialystokonline.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE