Bargłów Kościelny. Kierowca zgłosił interwencję. Przyjechał pijany i bez badań

2020-09-29 12:16
Bargłów Kościelny. Kierowca zgłosił interwencję. Przyjechał pijany i bez badań
Autor: pixabay Bargłów Kościelny. Kierowca zgłosił interwencję. Przyjechał pijany i bez badań

Dzielnicowi z Bargłowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę chryslera. Mężczyzna najpierw zgłosił interwencję policjantom, a później przyjechał na nią pijany. Na jaw wyszedł jeszcze jeden fakt.

Podlaskie. Tak dochodzi do wypadków. TIR wyprzedzał TIR-a

Wydarzenia rozegrały się w minioną sobotę (26 września) po godzinie 16. Dyżurny z augustowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Bargłów Kościelny przy drodze leży mężczyzna. Po przyjeździe pod wskazany adres, funkcjonariusze oraz ratownicy medyczni nikogo nie zastali.

Zobacz też: Odłóż smartfon i żyj. Napisy przed przejściami mają zatrzymać pieszych [ZDJĘCIA]

Mundurowi skontaktowali się ze zgłaszającym, który po chwili z powrotem przyjechał na miejsce. Podczas rozmowy z kierowcą chryslera wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

To jednak nie wszystko. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE