Augustów ma nową karetkę dla zwierząt. Jak ją wezwać?

2022-08-19 19:46
Augustów ma nową karetkę dla zwierząt. Jak ją wezwać?
Autor: pixabay.com Augustów ma nową karetkę dla zwierząt. Jak ją wezwać? - zdjęcie ilustracyjne

Wszystkie zwierzęta z Augustowa, które ulegną wypadkowi będą mogły liczyć na szybkie wsparcie. Weterynarze otrzymali od miasta specjalna karetkę.

Nowa karetka dla zwierząt już jeździ ulicami miasta i została kupiona przez miasto Augustów. Obsługują ją pracownicy miejscowego schroniska dla psów. Dlaczego została zakupiona? Jak przekonywał burmistrz Augustowa w rozmowie z TVP Białystok, bo jest taka potrzeba.

- Karetka pomoże zwierzętom wolno żyjącym, które ulegną wypadkowi oraz dzikim, w przypadku głównie zdarzeń drogowych, bo takich zdarzeń jest najwięcej, wtedy będzie można taką karetkę wezwać – powiedział Mirosław Karolczuk.

Dzięki nowej karetce, ranne lub chore zwierzęta z Augustowa szybko trafią pod opiekę weterynarzy lub do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Biebrzańskiego Parku Narodowego. A w tym mieście najwięcej jest przypadków rannych psów i kotów, ale też lisów i łabędzi.

Aby wezwać taką karetkę należy najpierw zadzwonić na policję lub straż pożarną i wyjaśnić sytuację.

Źródło: TVP 3 Białystok

Eska Summer City Olsztyn! Rytmy latino porwały nas do tańca

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE