Atak zimy. Korki, kolizje autobusów i zakaz wjazdu tirów do Białegostoku

2021-01-25 23:38
śnieżyca
Autor: Paweł Jakubowski

Ostrzeżenia synoptyków sprawdziły się. Do Białegostoku dotarły duże opady śniegu. Po kilku godzinach biały puch zaczął sprawiać ogromne kłopoty na ulicach Białegostoku.

Intensywne opady sparaliżowały ruch na kilku ulicach. Samochody ciężarowe nie mogły ruszyć na światłach na ulicy Żeromskiego, Wasilkowskiej, Towarowej oraz na wyjeździe do Augustowa. Autobusy komunikacji miały kilka kolizji, blokując przy tym ruch. Pojazdy musiała usuwać z drogi straż pożarna.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zwołał sztab kryzysowy z udziałem wszystkich służb i firm odśnieżających. Zapadła decyzja, ze tiry nie będzie mogły wjechać do miasta w godzinach porannego i popołudniowego szczytu.

Koleje posiedzenie sztabu zaplanowano na wtorek (26.01) na godzinę 9:00

sztab kryzysowy
Autor: twitter.com/TTruskolaski

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około godz. 19 na DK 63 w miejscowości Mały Płock. Dwie osoby zginęły po zdarzeniu osobówki z samochodem ciężarowym. 

Synoptycy ostrzegają przed zamieciami i zawiejami śnieżnymi. Według prognoz śnieg ma padać przez cały wtorek (26.01) i należy przygotować się na bardzo trudną sytuację na drogach.

Śnieg w Białymstoku.