Głęboki Bród. Atak nożownika z Litwy w busie [ZDJĘCIA]

i

Autor: KPP Sejny

Atak nożownika w busie. Litwin zaatakował pasażera obok [ZDJĘCIA]

2021-10-15 8:33

56-letni obywatel Litwy zaatakował nożem swojego rodaka. Do zdarzenia doszło w busie, którym mężczyźni wracali do kraju. 56-latek usłyszał już zarzuty i trafił do policyjnego aresztu na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Dyżurny sejneńskiej Policji został poinformowany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej o agresywnym mężczyźnie podróżującym busem na drodze krajowej nr 16.

Czytaj również: Śmiertelny wypadek w Baciutach. Nie żyje jedna osoba [ZDJĘCIA]

Głęboki Bród. Atak nożownika w busie

Kiedy policjanci przybyli w rejon Głębokiego Brodu, strażnicy graniczni wskazali im agresora. Już po chwili policjanci obezwładnili 56-latka. Jak ustalili mundurowi, obywatele Litwy wracali z Danii do swojego kraju. Podczas podróży podejrzany zaatakował nożem technicznym swojego 36-letniego współpasażera, który siedział obok. Mężczyzna z ranami szyi trafił do szpitala, natomiast agresor został zatrzymany.

W środę 56-latek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i naruszenia czynności narządu ciała na okres dłuższy niż 7 dni. Kodeks karny za te przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. W czwartek sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym areszcie.

Tańczące z promocjami 14.10.2021