Adam Kraśko vs Kruszwil na Fame MMA? Rolnik wyzwał youtubera na walkę w klatce

2020-01-13 8:44

Adam Kraśko, najbardziej rozpoznawalny rolnik z Podlasia, wyzwał Lorda Kruszwila na pojedynek MMA. To echa afery, która wybuchła po sfinansowanym przez urząd marszałkowski filmie z udziałem youtubera.

Kruszwil ma nadzieję, że będziesz tak mocny, jak w gębie! Jak przegrasz, ja pokaże Ci Podlasie bez rzucania mięsem i szukania meneli - napisał na swoim oficjalnym profilu najbardziej znany rolnik w Polsce.

Zobacz też: Lord Kruszwil promuje kolejny region? Nakręcił walentynkowy klip ze strażakami [ZDJĘCIA]

Adam Kraśko zareagował w ten sposób na wciąż gorącą aferę z filmem, w którym Lord Kruszwil prześmiewczo przedstawił Białystok i Podlasie. Nagranie miało służyć promocji regionu, okazało się natomiast jego antypromocją. A wszystko to za publiczne pieniądze - 50 tysięcy złotych, które na realizację przedsięwzięcia z udziałem polskiego patoyoutubera wyłożył Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Zobacz też: Kruszwil na Podlasiu. Będzie pozew na marszałków? "OKŁAMALI mieszkańców"

Nagranie Kruszwila wywołało falę krytyki, a w jego sprawie i urząd, i ówczesny marszałek województwa wydali oświadczenie z przeprosinami.

Nędzny Lordzie Kruszwil, za obrażanie mojego Podlasia wyzywam Cię na pojedynek MMA! - grzmi Adam Kraśko na grafice załączonej do posta. Oznaczył w nim youtubera, by ten zobaczył wyzwanie. Czy kilkukrotnie lżejszy chłopak przyjmie wyzwanie podlaskiego rolnika i zobaczymy ich np. w kolejnej edycji Fame MMA?

Adam Kraśko vs Kruszwil. Rolnik wyzwał youtubera na walkę MMA

Jak poinformował Bielsk.eu, film, który miał promować Podlasie, wstrząsnął Adamem Kraśko. - Jest on moim zdaniem obraźliwy. Można było wypromować Podlaskie w o wiele bardziej kulturalny sposób - powiedział w rozmowie z portalem.

Adam Kraśko wyzwał Lorda Kruszwila na pojedynek MMA. Za wulgarny filmik o Podlasiu

Podlaski rolnik opublikował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku oświadczenie, w którym wyzwał Kruszwila na... pojedynek MMA. By nie przeszło bez echa, oznaczył youtubera. Czy młodszy i kilkukrotnie lżejszy chłopak podejmie rękawicę?

Adam Kraśko vs Lord Kruszwil. Afera z filmem promującym Podlasie

Wyzwanie Adama Kraśki to pokłosie afery po wizycie Kruszwila na Podlasiu. Przypomnijmy, że jeden z najbardziej obecnie znanych patoyoutuberów odwiedził nasz region latem ubiegłego roku. Film miał służyć promocji, stał się jednak jej przeciwieństwem.

Te memy to już HIT i unikat. Nie ma szans, że się nie zaśmiejesz

Kruszwil przedstawił podlaskie oraz jego stolicę - Białystok, jako miejsca zacofane. Oburzenie wśród internautów wywołały m.in. komentarze nt. prawosławnego krzyża, wizerunku Podlasia jako dziury, a także tutejszej społeczności nazywanej niejednokrotnie i menelami.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: Lord Kruszwil na Podlasiu. "Chciałem zobaczyć te wszystkie dziury, tych meneli"

Adam Kraśko i Lord Kruszwil spotkają się na Fame MMA?

Jeżeli w ogóle doszłoby do walki, najbardziej prawdopodobną galą, gdzie Kraśko i Kruszwil mogliby się spotkać, byłoby Fame MMA. To gala tzw. freak fight, w której youtuber brał już udział, a Podlasianin byłby debiutantem. Czy główny organizator, Wojciech Gola, zaproponuje obu panom wyjaśnienie sobie wszystkiego w oktagonie?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE