I co teraz?! Absurd na parkingu przy galerii. "Niskie auta w prawo, wyższe w lewo"

2020-02-12 9:51
Absurd na parkingu przy Auchan Produkcyjna Białystok
Autor: Facebook - Kolizyjne Podlasie Na jednej z grup pojawiło się zdjęcie z parkingu przy jednej z białostockich galerii handlowych. Widać na nim jednoczesny nakaz skrętu w lewo i w prawo.

Widząc to oznakowanie, niektórzy rzekliby: "Przecież się nie rozdwoję!". Na jednej z facebookowych grup pojawiło się zdjęcie z parkingu przy białostockiej galerii handlowej. Widać na nim jednoczesny nakaz skrętu w lewo i w prawo. Co powinien zrobić kierowca?

Absurd na parkingu w Białymstoku? Nakaz skrętu w prawo i w lewo jednocześnie

Na jednej z białostockich grup drogowych internauta opublikował zdjęcie z parkingu przy jednej z białostockich galerii handlowych. Widać na nim 2 oznakowania: pionowe i poziome. Jedno nakazuje kierowcom skręcić w prawo, drugie - w lewo. Co w takim wypadku powinien zrobić kierowca?

20-latek pokłócił się z kierowcą i strzelił mu w głowę. Teraz żałuje

Post zaowocował setkami reakcji i dziesiątkami komentarzy pod zdjęciem. "I to jest właśnie paradoks!" brzmiał jeden z nich. Inni żartowali, że w takiej sytuacji niskie auta powinny skręcać w prawo, a pozostałe - w lewo. Dopatrywali się też tego, że rękę do wszystkiego przyłożył silny wiatr, który obrócił znak o 180 stopni.

Żarty żartami, ale co tak naprawdę powinien zrobić kierowca w widocznej sytuacji?

(Zdjęcie pochodzi z grupy Kolizyjne Podlasie)

Absurd drogowy w Białymstoku. Jak jechać na parkingu przy Auchan?

Rozwiązanie w tym przypadku okazuje się proste. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego znaki poziome powinny być odzwierciedleniem pionowych. Jednak w niektórych przypadkach, gdy informacja na obu jest sprzeczna (np. zmieniła się organizacja ruchu), kierowca ma obowiązek stosować się do znaku pionowego.

Na Podlasiu już wiedzą, jak wygląda koronawirus! Chcesz zobaczyć? [FOTO]

Oznacza to, że w przedstawionej sytuacji kierowca powinien bezwzględnie zatrzymać się na wysokości znaku, a potem skręcić w lewo.

Autor zdjęcia nie jest pierwszą osobą, która zauważyła "absurd". Komentujący zwrócili uwagę, że sprawą powinien zająć się zarządca parkingu, aby nie mylić mniej doświadczonych kierowców.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE