Absolwent II LO w Białymstoku przyjęty na studia doktoranckie w USA. Może wybierać w najlepszych uczelniach

i

Autor: Olive Media/Akademia Ivy Poland / Kopalnia Wiedzy Na zdjęciu Michał Gerasimiuk

Edukacja

Absolwent II LO w Białymstoku przyjęty na studia doktoranckie w USA. Może wybierać w najlepszych uczelniach

2023-03-22 11:55

Michał Gerasimiuk został przyjęty na studia doktoranckie na ośmiu najlepszych uczelni w USA. 22-latek jest absolwentem II LO w Białymstoku i studentem 4. roku informatyki na Yale University. Teraz może przebierać w ofertach na najlepszych uczelniach w Stanach Zjednoczonych.

Michał Gerasimiuk należy do grona konsultantów Akademii Ivy Poland, która pomagając w aplikowaniu na studia czy rozwoju kariery, wspiera i promuje edukację Polaków na topowych uczelniach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dzięki wybitnym osiągnięciom w nauce i współpracy z akademią, Gerasimiuk może teraz wybierać studia doktoranckie na:

  • Uniwersytecie Stanforda,
  • Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley,
  • Carnegie Mellon University (Uniwersytetem Carnegiego i Mellonów),
  • Uniwersytecie Harvarda,
  • Uniwersytecie Yale,
  • Uniwersytecie Cornella,
  • Uniwersytecie Michigan,
  • Uniwersytecie Teksańskim w Austin.

Kim jest Michał Gerasimiuk?

Michał Gerasimiuk pochodzi z Białegostoku i jest absolwentem II LO im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. W II klasie liceum za wybitne postępy w nauce dostał stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018. W gimnazjum i liceum osiągał sukcesy w różnych dziedzinach: był laureatem bądź finalistą olimpiad j. polskiego, niemieckiego i angielskiego, o diamentowy indeks AGH, a także przedsiębiorczości.

W 2019 r. zdał maturę międzynarodową. Gerasimiuk opowiada, że właściwie od początku liceum planował studia za granicą, ale myślał głównie o Niemczech czy niemieckojęzycznej Szwajcarii. Gdy na Uniwersytet Stanforda dostał się jego kolega, również Michał, przekonał się, że studia w USA nie są wcale czymś nieosiągalnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE