86-latka straciła oszczędności. Uwierzyła w historię oszustów

2022-07-07 13:14
Straciła oszczędności
Autor: pixabay.com

Seniorka niestety odebrała telefon od fałszywej wnuczki. Kobieta straciła 80 tysięcy złotych.

Oszuści nie mają wakacji. Codziennie dzwonią do mieszkańców województwa Podlaskiego. Niestety w historię o wypadku uwierzyła 86-latka. Do mieszkanki Zambrowa zadzwoniła kobieta udająca wnuczkę i powiedziała, że "ciocia miała wypadek i zabiła człowieka”. Poinformowała ona 86-latkę, że potrzebne są pieniądze na to, by córka seniorki uniknęła kary i została zwolniona.

- Kobieta przygotowała 50 tysięcy złotych. Jak wynikało z instrukcji przekazanej przez oszustkę, po pieniądze miał przyjechać adwokat. Seniorka przekazała pieniądze mężczyźnie, który przyszedł do jej domu. Po chwili do kobiety ponownie zadzwoniła oszustka twierdząc, że potrzebne są dodatkowe pieniądze. 86-latka nie przypuszczała, że właśnie stała się ofiarą oszustów i przekazała jeszcze 30 tysięcy złotych. Dopiero po godzinie, gdy seniorkę odwiedziły córki okazał się, że kobieta została oszukana i żadnego wypadku nie było - informuje Podlaska Policja.

Policja przypomina, aby nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE