36 imigrantów w busie! Jechali ściśnięci jak śledzie w beczce

2021-10-15 12:13
Straż Graniczna
Autor: PUW Świdwin Straż Graniczna

36 nielegalnych imigrantów, w tym pięcioro dzieci przewoził w busie Polak, zatrzymany przez policję w Grajewie. Na przemyt ludzi funkcjonariusze trafili w czasie kontroli kierowcy na stacji benzynowej. Grupę cudzoziemców policja przekazała Straży Granicznej.

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, patrol drogowy skontrolował kierowcę volkswagena craftera (busa do transportu towarów); w środku było 36 osób, 31 dorosłych i pięcioro dzieci. Żeby się zmieścić, jechali w przestrzeni ładunkowej tego samochodu na stojąco.

Zanim cała grupa (okazało się, że to obywatele Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią) została przekazana Straży Granicznej, została zabrana przez funkcjonariuszy do grajewskiej komendy policji. Policjanci zorganizowali dla tych osób ciepły posiłek i odzież.

46-letni polski kierowca busa został zatrzymany pod zarzutem pomocnictwa do nielegalnego przekroczenia granicy; testy wykazały obecność w jego organizmie środków odurzających, więc grozi mu odpowiedzialność karna również za to przestępstwo. Na razie nie wiadomo, czy prokuratura wystąpi z wnioskiem o jego tymczasowy areszt. (PAP)

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE