Więcej gości może pojawić się na ślubie w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białymstoku

2021-07-29 16:47
ślub
Autor: Paweł Jakubowski

Nowe zasady zaczną obowiązywać od 30 lipca. Limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystości ślubnej w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białymstoku został zwiększony czterokrotnie.

Do tej pory w ceremonii mogło uczestniczyć tylko pięć osób: młodzi, świadkowie oraz jeszcze jedna osoba. Teraz USC wprowadza zmiany z związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju oraz w odpowiedzi na prośby par młodych. Nadal jednak obowiązują inne obostrzenia.

Zasady i limity, które będą obowiązywały od 30 lipca 2021 r. podczas ślubów cywilnych:

- maksymalna liczba gości wynosi 20 osób bez rozróżnienia czy osoby są zaszczepione czy nie – limit wynika z potrzeby zapewnienia bezpiecznego, półtorametrowego dystansu społecznego

- do limitu nie wlicza się: pary młodej, świadków, ewentualnie tłumacza, fotografa czy muzyków

- wszyscy są zobowiązani do noszenia maseczek.

W Białymstoku śluby cywilne odbywają się w budynku przy ulicy Jana Kilińskiego 6. Pałacyk Gościnny został zbudowany w 1771 r. przez hetmana Jana Klemensa Branickiego dla żony Izabeli.

Kłopoty organizacyjne podczas IO w Tokio. Joanna Jóźwik pokazała wszystko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE