18-latek pędził golfem przez miasto. Na liczniku 127 km/h, prawo jazdy od 4 miesięcy

2021-09-02 12:53
Białystok. 18-latek pędził golfem przez miasto
Autor: KWP Białystok Białystok. 18-latek pędził golfem przez miasto

Tylko 4 miesiące cieszył się prawem jazdy 18-letni kierowca volkswagena, który jechał Trasą Niepodległości 127 kilometrów na godzinę. Jego brawurową jazdę nagrała kamera nieoznakowanego radiowozu grupy Speed.

17 sierpnia na Trasie Niepodległości w Białymstoku kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskich policjantów z grupy Speed zarejestrowała pirata drogowego, który jechał 127 kilometrów na godzinę. Na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę.

Czytaj też: Karambol przy Rondzie Putry. Zderzyły się cztery samochody [ZDJĘCIA]

Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 18-latek, który prawo jazdy miał zaledwie do 4 miesięcy. Zatrzymany tłumaczył, że spieszył się do koleżanki.

Za przekroczenie prędkość w obszarze zabudowanym o 57 kilometrów na godzinę młody kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci ukarali go również mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Policjanci wciąż przypominają, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i wpływa na skalę ich skutków.

- Tylko od początku roku, z jej powodu, na drogach Podlasia doszło do 49 wypadków, w których 21 osób zginęło, a 46 zostało rannych. Jak wynika z policyjnych statystyk tylko przez pierwszych osiem miesięcy tego roku ponad 1000 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym - czytamy w policyjnym komunikacie.

Białystok. 18-letni pirat drogowy stracił prawo jazdy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE