12-latka zaginęła w pociągu. Wybrała się do koleżanki z Suwałk

2021-09-17 11:28
Policjantki z Łap odnalazły 12-latkę
Autor: KWP Białystok Policjantki z Łap odnalazły 12-latkę

Pomimo zapewnień obsługi, że pociągiem nie podróżuje poszukiwana dziewczynka, podlaskie policjantki nie dały za wygraną. Wsiadły do pociągu i po sprawdzeniu wagonów odnalazły 12-latkę. Dziewczynka podróżowała z Poznania do Suwałk.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Łapach otrzymali informację o zaginięciu 12-letniej mieszkanki Wielkopolski. Z przekazanych informacji wynikało, że mogła ona wsiąść do pociągu relacji Świnoujście-Suwałki.

Po otrzymaniu szczegółowych danych dotyczących wyglądu i ubioru 12-latki policjantki ruszyły na dworzec kolejowy. Tam nawiązały kontakt z obsługą pociągu, która zaprzeczyła, aby opisywana dziewczynka podróżowała wskazanym pociągiem. Policjantki nie dały jednak za wygraną i postanowiły sprawdzić to osobiście.

Przechodząc z wagonu do wagonu, w pewnym momencie zauważyły dziewczynkę, której wygląd pasował do rysopisu zaginionej. Po sprawdzeniu danych okazało się, że samotnie podróżująca 12-latka, to poszukiwana przez policjantów dziewczynka. Powiedziała policjantkom, że wybrała się do Suwałk, gdzie przeprowadziła się jej koleżanka.

Cała i zdrowa dziewczynka ostatecznie trafiła pod opiekę wychowawców z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Białymstoku, skąd została odebrana przez rodziców.

Raport z Anteny 16.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE