10 ton odpadów mogło trafić do Polski. Zatrzymano nielegalny transport [ZDJĘCIA]

2021-10-15 9:25
Ogrodniki. Nielegalny transport 10 ton odpadów [ZDJĘCIA]
Autor: Podlaska KAS

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali nielegalny transport odpadów. W ciężarówce skontrolowanej w Ogrodnikach przy granicy z Litwą znajdowało się blisko 10 ton uszkodzonych palet i pozostałości po obróbce płyt wiórowych. Transport miał trafić do odbiorcy w woj. podlaskim.

Funkcjonariusze KAS z Suwałk skontrolowali ciężarówkę przewożącą z Litwy blisko 10 ton kawałków płyty wiórowej i uszkodzonych palet. Wstępne oględziny ładunku wskazywały, że w naczepie znajdują są odpady, na których przewóz wymagane jest stosowne zezwolenie. Kierowca ciężarówki takiego dokumentu nie posiadał.

Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska potwierdzili, że zatrzymany ładunek to odpady.

Ciężarówka z nielegalnym towarem została zabezpieczona. O sprawie powiadomiony został Główny Inspektor Ochrony Środowiska oraz prokuratura. Za nielegalne międzynarodowe przemieszczanie odpadów grozi kara pieniężna do 500 tys. zł oraz nawet 5 lat więzienia.

Źródło: Podlaska KAS

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE