Złodziej narzędzi budowlanych zatrzymany w Czechowicach-Dziedzicach. Ukradł produkty o wartości 20 tysięcy złotych

i

Autor: Policja Bielsko-Biała

Złodziej narzędzi budowlanych zatrzymany w Czechowicach-Dziedzicach. Ukradł produkty o wartości 20 tysięcy złotych

2023-03-07 10:51

Z budynku przy Placu Wolności w Czechowicach-Dziedzicach zostały skradzione elektronarzędzia w postaci młotowiertarek, wkrętarek, szlifierek kątowych oraz ładowarek akumulatorów. Sprawcą kradzieży okazał się 29-latek, który został już zatrzymany przez policję. Teraz młodego mężczyznę może czekać długa odsiadka.

Zuchwała kradzież w Czechowicach-Dziedzicach

8 lutego 2023 roku policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach otrzymali informację o tym, że w okresie między 24.02.2023 a  27.02.2023 nieustalony sprawca, po uprzednim zerwaniu kłódki, dostał się do pomieszczenia znajdującego się na terenie dworca PKP w Czechowicach-Dziedzicach przy Placu Wolności. Znajdował się tam ł różnego rodzaju sprzęt budowlany należący do firmy wykonującej prace na terenie kolei. Z wnętrza pomieszczenia zniknęły elektronarzędzia w postaci młotowiertarek, wkrętarek, szlifierek kątowych oraz ładowarek akumulatorów. Łączną wartość strat oszacowano na prawie 20 tys. zł.

Włamywaczem okazał się 29-latek

Mundurowi szybko ustalili sprawcę. W miniony piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, zatrzymali włamywacza w miejscu jego zamieszkania. Jak się okazało, po dokonanym przeszukaniu część skradzionego sprzętu wciąż  przetrzymywał w mieszkaniu. 29-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Za przestępstwo to grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE