Zawsze bezpieczny-wspólny projekt żywieckich policjantów i żywieckich urzędników

2021-07-30 15:38
zawsze bezpieczny
Autor: KPP Żywiec

W tym roku, z uwagi na ograniczenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa, żywieccy policjanci szukali rozwiązań, jak w bezpieczny sposób dotrzeć do jak największej ilości osób i przekazać im ważne treści związane z bezpieczeństwem. Wspólnie z Urzędem Miasta w Żywcu zorganizowali projekt „Zawsze bezpieczny”, w ramach którego wykonano plakaty, ulotki i naklejki dotyczące różnych obszarów bezpieczeństwa. Materiały te zostały rozpowszechnione do różnych instytucji i klubów po to, aby każdy mógł zapoznać się z cennymi radami dotyczącymi tego jak być bezpiecznym.

 Projekt „Zawsze bezpieczny” zrodził się w żywieckiej komendzie policji. Z uwagi na obowiązujące ograniczenia związane z pandemią koronawirusa policjanci nie mogli prowadzić tak licznych spotkań profilaktycznych co w latach ubiegłych. W związku z tym szukali rozwiązań, jak bezpiecznie dotrzeć do dużej liczby odbiorców i przekazać im ważne treści dotyczące bezpieczeństwa. Wspólnie z przedstawicielami Urzędu Miasta w Żywcu wpadli na pomysł wykonania różnych materiałów profilaktycznych i rozdystrybuowania ich do instytucji i klubów, tak aby z treściami na nich zawartymi mogła się zapoznać jak największa grupa osób.

W ten sposób powstały plakaty i ulotki, na których znalazły się treści przygotowane przez Wydział Prewencji KWP w Katowicach, które powstały w ramach akcji „Bezpieczeństwo-wspólna sprawa! Przekaż dalej trzem znajomym”. Cenne, proste porady zawarte na plakatach z łatwością zapadają w pamięć i najmłodszym i tym trochę starszym. Plakaty dotyczą różnych obszarów bezpieczeństwa, jak: bezpieczeństwo w górach, nad wodą, bezpieczny dom czy bezpieczny senior. Poruszają również problematykę handlu ludźmi, przestępstw z nienawiści, uzależnień czy bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, ale także bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, zagubień czy porwań.

Wystawy plakatów można obejrzeć w Urzędzie Miasta w Żywcu, na żywieckim Rynku, w Muzeum Miejskim, w Bibliotece Miejskiej oraz klubach środowiskowych działających na terenie Żywca. Plakaty i ulotki trafiły również do Miejskiego Ośrodka sportu i rekreacji w Żywcu, do spółdzielni mieszkaniowej oraz klubów seniora.

W ramach projektu powstały również naklejki, które w całości opracowane zostały przez policjantów z żywieckiej komendy policji, a rysunek na jednej z nich wykonała córka pracownika cywilnego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu Ania Błachut, która jest uczennicą szóstej klasy szkoły podstawowej w Suchej Beskidzkiej. Na naklejkach poruszona została tematyka bezpieczeństwa seniorów oraz bezpieczeństwa w środkach transportu. Naklejki przekazane zostały do Miejskiego Zakładu Komunikacji, którego pracownicy umieszczą je w autobusach, tak aby pasażerowie podczas jazdy mogli zapoznać się z tymi ważnymi poradami.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE