Zaadoptuj roślinkę... czyli plancrossing w Bibliotece w Lipowej

2021-10-26 13:59
Zaadoptuj  roślinkę... czyli plancrossing w Bibliotece w Lipowej
Autor: Agata Chmielowska

Od października tego roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej pojawiła się pewna nowość – dodatkowy regał… tym razem jednak nie z książkami, a z… roślinami. Każda zainteresowana osoba, przychodząc do biblioteki może „zaadoptować” wybraną roślinkę lub wymienić się swoimi okazami z innymi.

 Plantcrossing, czyli właśnie wymiana roślin, to aktywność, która w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna i coraz częściej obecna jest w przestrzeni publicznej.

Pomysłowi temu przyświeca idea zielonych bibliotek, funkcjonujących w sposób przyjazny środowisku.

W Lipowej pomysł zrodził się spontanicznie, i jest efektem zarówno dużego zainteresowania tym tematem Czytelników, jak i miłością do roślin pracowników biblioteki.

Na regał przynosić można zarówno małe sadzonki, rozsady, jak i większe kwiaty. Wymiana odbywa się w godzinach pracy biblioteki (od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 16:00 oraz w piątki od 8:00 do 18:00 oraz w trakcie dodatkowych wydarzeń, jak spotkania autorskie, czy warsztaty).

Na regale nie brakuje kwiatów, które mają pozytywne zastosowanie w naszych domach, jak np. skrzydłokwiat- roślina, która oczyszcza powietrze z substancji toksycznych.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem akcją, od listopada możliwość wymiany roślin będą mieli także Czytelnicy korzystający z usług filii biblioteki w Leśnej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolic

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE