X Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Etap powiatowy zakończony

2021-10-22 16:47
uczestnicy olimpiady
Autor: Starostwo Powiatowe w Żywcu

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu odbył się Etap Powiatowy X edycji „Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym” dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego. Celem olimpiady jest profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego - Regionalnej Polityki Zdrowotnej – województwo śląskie 01.01.2019 – 31.12.2021. Tematem edycji jest: „Zdrowie psychiczne wieku dorastania i dojrzałości z uwzględnieniem wpływu pandemii COVID-19”.

 Oficjalnego otwarcia olimpiady dokonał Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk i Kierownik Zespołu ds. Ochrony Zdrowia Katarzyna Maślanka. W Olimpiadzie wzięło udział 26 uczniów z 9 szkół ponadpodstawowych powiatu żywieckiego. Młodzież pisała test składający się z 25 pytań. Finalistami „X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym” – etapu powiatowego zostali:

Magdalena Kaliszuk – uczennica Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego COGITO w Żywcu

Błażej Mrowiec – uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Leśnych Żywcu

Oliwia Chruślińska – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce

Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwało Jury w składzie: Przewodnicząca: Bogumiła Lach - Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Żywcu; Członkowie: Elżbieta Trutkowska – Kierownik ds. Pielęgniarstwa PZOL Sp. z o.o – Beskidzkie Centrum Zdrowia Psychicznego w Międzybrodziu Bialskim, Anna Barcik – Pielęgniarka Koordynująca PZOL Sp.z o.o – Beskidzkie Centrum Zdrowia Psychicznego w Międzybrodziu Bialskim, Sylwia Piela - Psycholog Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Żywcu.

Etap Regionalny czyli Finał Olimpiady odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Bielsku Białej w dniu 26 listopada 2021 o godz. 10.00Olimpiada organizowana jest w ramach zawartego porozumienia z Powiatem Bielskim, Powiatem Cieszyńskim, Miastem Bielsko-Biała, oraz Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Organizatorem olimpiady w Żywcu był Zespół ds. Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE