Wypadek w Międzyświeciu. Samochód wpadł do rzeki. Podróżował nim mężczyzna poszukiwany przez policję

i

Autor: OSP Skoczów

Wypadek w Międzyświeciu. Samochód wpadł do rzeki. Podróżował nim mężczyzna poszukiwany przez policję

2023-02-04 15:09

Groźne zdarzenie w Międzyświeciu (pow. cieszyński). W sobotę w godzinach porannych volkswagen golf prowadzony przez 24-latkę wpadł do rzeki. Na szczęście podróżujący nim pasażerowie zdążyli opuścić pojazd, nim ten został porwany przez nurt rzeczny. W trakcie prowadzonych przez służby czynności okazało się, że 27-letni pasażer jest poszukiwany przez policję. Chwilę później mężczyzna został przetransportowany do aresztu.

Międzyświecie. Samochód osobowy wylądował w rzecze

Jak przekazał Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji, zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 8:20. Według aktualnych ustaleń, kierująca volkswagen golfem 24-latka nie dostosowała prędkości do panujących na jezdni warunków. W efekcie tego pojazd wpadł w poślizg i wpadł do pobliskiej rzeki - Bładnicy.

Dwójka podróżujących pojazdem zdołała samodzielnie wydostać się na brzeg. Przybyli na miejsce policjanci i strażacy udzielili pierwszej pomocy kierującej pojazdem 24-latce oraz 27-letniemu pasażerowi. W trakcie dalszych czynności niespodziewanie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez policję w celu odbycia zasądzonej mu kary więzienia. 27-latek  został już osadzony w zakładzie karnym.

W akcji prowadzonej na miejscu zdarzenia brało udział pięć zastępów straży pożarnej. Na miejsce oddelegowano również grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Bytomia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE